Výlet MH do Šanova pátek 4. 7. 2008

Tento výlet jsme uspořádali pro mladé hasiče jako odměnu za jejich práci, reprezentaci a snaživost ve sboru dobrovolných hasičů.

Protože máme více mladých členů než je míst v autě, dumali jsme nad tím, jak tento problém vyřešit, ale nakonec se to vyřešilo samo a jednoduše. Jak všichni víme, začaly prázdniny a někteří jeli k moři, na tábor a taky se u nás v Žeranovicích konaly rybářské závody. Proto se výletu neúčatnili všichni nahlášení. Možná některé děti odradila i velká bouřka v noci před odjezdem.

V pátek jsme měli v plánu zdolávat lanové centrum na Mladcové, ale kvůli dešti jsme navštívili muzeum v Bojkovicích - bohužel byl zámek uzavřen. V muzeu jsme mohli vidět nástroje, s kterými dříve lidé pracovali, v čem chodili oblečení a taky tam byl koutek s hasičskými věcmi - to bylo něco pro nás.

Z muzea jsme se rovnou vydali na naši chatu - je to chata lyžařská i s vlekem. Docela nás překvapilo, že není posečená tráva, ale později jsme se dozvěděli, že se tráva neseče, protože se v ní pohybuje chráněny pták Chřástal, kterého jsme dobře slyšeli a pan Vojáček i viděl.

Později nám přestalo pršet a sem tam se objevilo i sluníčko, ale po dlouhé cestě autem byly děti hladové a unavené . Po svačině si hrály různé hry (pexeso, karty, šachy, twistr..,) a někteří šli na procházku kolem chaty (lesem, loukou, vesnicí).

Večer si děti udělaly „Pyžamovou párty“, oblékly se do pyžamka, holky si na hlavě udělaly chaos, opékaly špekáčky, hrály společně hry a hlavně tančily.

Mezitím měli starší kluci čas nachystat stezku odvahy. Až byla venku pořádná tma, mladí hasiči se teple oblekli a seřadili do dvojic, trojic jak chtěli a vydali se na souboj se svým strachem.

V posteli jsme se od odvážlivců dozvěděli, že strašidla byla čtyři a vlastně to strašidla nebyla, ale jenom schovaní kluci. Že se jim stezka líbila jsme poznali, podle toho, že si zážitky a dojmy vyměňovali až do ranních hodin.