Dětský den 13.6.2008

Pátek 13.6.2008 je pro spoustu lidí den smůly, ale mi na to nevěříme zúčastnily jsme se spolu s ostatními spolky dětského dne na místním hřišti. Pro děti a rodiče jsme den předem připravily domek ze dřeva a vnitřek jsme vycpali slámou, dřevem… Na něm jsme chtěli demonstrovat ukázku hasičského zásahu, Vyprošťovaní obětí, první pomoc. V pátek se zapálil domek, který opravdu velice hořel. Přijeli jsme hasičským vozem jak k opravdovému požáru . Vyskákali dospělí hasiči a na hořící dům stříkali ze střechy sousedního domu tak i ze země. Požár se dlouho nedařilo uhasit ale na konec se podařilo. Dospělí hasiči nosili raněné a hodně se zapotily. Mladí hasiči poskytovali první pomoc zraněným z hořícího domu. První pomocí jsme ukázali jak ošetřit nejrůznější zlomeniny, krvácení, popáleniny, a dokonce i resuscitaci.Mladým hasičům se ukázka velmi povedla a vlastně to byla hravou formou příprava na budoucí hasičský zásah. Dle aplausu lze usoudit, že ukázka zásahu i první pomoci se všem líbila. Dále jsme měli pro děti připravenou soutěž nejen o sladkosti ale i drobné odměny. Dětský den jsme ukončili ukázkou požárního útoku mladých hasičů. Poté co jsme uklidili veškerou výstroj, jsme se šli občerstvit. Dětí zmrzlinou a dospělí klobáskou. Dětský den se i přes nepříliš pěkné počasí vydařil a děti si jej pěkně užily.