Hasičská pouť na sv. Hostýn 2008

Letos se konal již patnáctý ročník hasičské pouti na sv. Hostýn. Náš sbor se již několik let této pouti účastní. V letošním roce nás jelo celkem 21 členů i nečlenů našeho sboru. Jelo se autobusem, který každým rokem vypravuje Racková. Náš sbor se již několik let snaží držet tradici, a proto pokaždé vypravujeme i čestnou stráž, která je oblečená v historických helmách . Avšak po letošním roce se této tradice musíme vzdát, jelikož jsme již poslední a ani ze strany pořadatelů o tuto tradici není zájem. V letošním roce se nám velmi vydařilo počasí. Okolo desáté hodiny jsme se začali řadit před kostelem. Celkem se nás tam sešlo na několik stovek krojovaných hasičů. Po mši jsme si zašli na teplou medovinu a především na Hostýnskou vodu . Okolo jedné hodiny jsme se vrátili opět autobusem domů. Pouť byla zdařilá, ačkoli si myslím, že úroveň, alespoň co se týče organizace byla dříve lepší. Ale i přesto se již teď těšíme na příští pouť na sv. Hostýn v rámci oslav patrona hasičů sv. Floriánka.