Jdi na obsah Jdi na menu
 

výlet MH do Šanova sobota 5. 7. 2008

Sobotní ráno znamenalo pro některé holky budíček už v 6hod., neváhaly a začaly chystat snídani pro ostatní spáče. Mléko na kakao bylo už teplé, na stole nachystané pečivo, máslo, sýry, salám, marmeláda, nutely- prostě každý si mohl vybrat dle své libosti to, na co měl chuť. Ale z postele nikdo nevstával. Holky ještě chvíli nechaly spáče v posteli, ale když jim začala být dlouhá chvíle, vrhly se na spící Růženky.

Později už bylo v chatě pořádné živo, všichni se oblékali, umývali a cvičitelé veleli nástup na rozcvičku.

Po rozcvičce jsme si dali vydatnou snídani, oblékli plavky, zabalili ručníky a vyrazili do auqa parku v Uherském Brodě. Kluci se okamžitě vrhli na tobogán, a protože tu nebylo moc lidí, nemuseli čekat dlouhou řadu. Holky zase šly vyzkoušet, jak tam proudí voda dokola, nejdříve se bály, ale pak se jim to moc líbilo. Našla se tam spousta atrakcí - vodopády, bublinky, malý bazén se skluzavkou, sauna a vyhřívaný bazének s bublinkami. Děti dělaly vlnu, stojky ve vodě, kotouly, potápěly se a skákaly. Když všechno vyzkoušely, nebylo divu, že byly tak unavené a při zpáteční cestě na chatu někdo i usnul.

,,Nákupní auto“nám přivezlo další zásoby jídla + melouny. Po knedlíčkové polévce jsme si tedy dali pořádný meloun. Po obědě byla asi hodinka volná- každý tento čas využil podle svého- odpočinkem, hrami…

Poté jsme vyrazili ke slovenským hranicím. Cestou hasiči plnili úkoly pro svou odbornost. Jen kuchařky zůstaly na chatě a plnily odbornost vařením špaget. Protože jsme byli už ze všeho dost unavení , u srdce z kamene jsme rozdělili a k hranicím pokračoval jen Franta, pan Vojáček, Petra, Martin a Jirka. Simča se s ostatními jedenácti dětmi vydala zpět na chatu. Zpáteční cesta byla trochu složitější, protože jsme si cestu chtěli zkrátit, ale cesta nikam nevedla. Na jednu stranu to byl fajn zážitek, šli jsme kolem krav a býků, podlézali ohradu, prodírali se lesem a taky jsme narazili na chaloupku s ježibabou. Zanedlouho jsme si už na chatě plnili bříška velkou porcí špaget.

Jen co se setmělo, děti připravily stezku odvahy pro dospělé. Měly vše dobře připravené, cestu vyznačily kahánky a nastražily spousty strašidel. I my dospělí se občas umíme bát.

 
 


Statistiky

Online: 19
Celkem: 1139559
Měsíc: 17831
Den: 602