Dětský den 10. 7. 2009

I děti mají svůj den. Obec ve spolupráci s místními spolky pro ně uspořádala Dětský den. Samozřejmě jsme se připojili i my. Pro děti jsme připravili ukázku zásahu profesionálních hasičů z Holešova. „Profíci“ dětem, ale i dospělým, předvedli, jak se postupuje při vystříhávání raněného z havarovaného vozu. Připravili jsme dvě škodovky a do jedné z nich jsme posadili našeho dobrovolníka, kterého hasiči následně vystříhali. Po ukázce profesionálů jsme přišli na řadu i my dobrovolní hasiči. Auta jsme nacpali slámou a zapálili. Následně jsme předvedli ukázku hašení požáru auta. Zásah to byl náročný, jelikož se auta hodně rozhořela. Ale i my jsme to zvládli uhasit, takže profesionální hasiči už nemuseli znovu zasahovat. Celá ukázka nebyla jen efektní, ale i poučná – jak pro nás, tak i pro přihlížející. Již teď přemýšlíme, co si připravíme na příští rok. A také doufáme, že nám to opět nepokazí déšť.