Vavřinecké hody 8. - 9. 8. 2009

Vavřinecké hody a hasiči je již nerozlučná kombinace. Každoročně připravujeme předhodovou a hodovou zábavu a v neděli slavnostní průvod na mši svatou. V sobotu jsme připravili zábavu, na kterou jsme pozvali skupinu Melody Boys. Ale zarazila nás minimální návštěvnost. A proto nás napadá i možnost zrušit sobotní tancovačku. Ale i tak lidé, kteří přišli, se určitě skvěle bavili a nakonec i pořadatelé si zábavu skvěle užili. V neděli jsme se již brzy ráno sešli na hasičské zbrojnici. Odtud jsme vyrazili v doprovodu hudby, krojované mládeže a velkého zástupu hasičů na mši do našeho kostela. Po slavnostní mši si krojovaná mládež připravila pro všechny ukázky lidových tanců. Po ukázce jsme se opět v průvodu přemístili na výletiště, kde bylo připravené pohoštění. K večeru jsme se již začali připravovat na hodovou zábavu se skupinou Press. Je již tradicí, že na tuto zábavu chodí víc a víc lidí. Letošní návštěvnost byla rekordní i díky vlídnému počasí. Těšila nás účast přibližně osmi set návštěvníků. Letošní hody byly náročné, ale díky zapojení všech hasičů, hlavně těch mladých, jsme to zvládli snad na jedničku.